Vitrin


İNCELE

Meleklerin Fısıltısı


İNCELEME: KÜBRA TÜRKELİ

Yazar, Türk efsanelerinden, Düşen Melekler'in dünyasına adımını atıyor; günümüzde yaşayan doğaüstü güçleri olan özel bir Türkün (Fırat’ın) olağanüstü yeteneğini ve başından geçenleri anlatıyor.

Üniversitede öldürülen hocası Hakanın cinayeti kendi üzerine yıkılmak üzereyken, gizemli bir Fransız bakan ve ekibince kurtarılan Fırat’ın hikâyesini okuyacaksınız bu eserde. Bu Fransız kadın, onu elinden tutup Tibetli rahiplerin gizemli Agartha topraklarına sürüklüyor. Thule tarikatının gizemlerine Türkiye-Paris-Ottawa-Kosova derken Tibet’te delicesine bir koşuşturma içinde buluyorlar kendilerini. Her şey çözüldü derken bin bir düğümle başlarına bir çorap daha örülüyor ve aslında dost bildiklerinin düşman, düşman diye tanıtılanların dostane yüzü ile karşılaşıyorlar..

Yazar, birbirinden uzak mekanları o kadar gerçekçi anlatmış ki gerçek ile mit arası gidip gelecek, dünya üzerinde bilmediğiniz yerler keşfedecek, sürükleyici anlatımı ile kitabı bir solukta bitireceksiniz. Benzersiz betimlemeler ve tasvirlerle bambaşka bir anlatım benimseyen yazar, kendi hayal dünyasını olabilecek en iyi üslupla bizlere sunmakta!

Yazım imlada yer yer öne çıkan yanlışlıklar ve eksiklikler tabi ki var. Bu durum ilerleyen zamanlarda ve kitaplarda yerini tam anlamıyla pürüzsüz bir yazıma bırakacaktır.

Kitap Türk mitolojisini anlatması yönüyle ilgi çekecek niteliktedir, fakat yazarımızın kaleme aldığı ilk kitap olması nedeniyle az da olsa olayda kopmalar yaşanıyor. Fantastik kurgu romanı oluşu ve Türk mitolojisini anlatması nedeniyle değerli bir eser diyebiliriz.


 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile